WYKAPANY ZIĘĆ – zaproszenie na spektakl

Serdecznie zapraszamy na spektakl WYKAPANY ZIĘĆ. W czerwcowy czwartek Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego z Nowego Sącza zagości w Gorlickim Centrum Kultury z komedią, którą przygotował z okazji swoich 102. urodzin.

Krzysztof Kędziora WYKAPANY ZIĘĆ

Temat spektaklu powinien być bliski każdemu, bo „Wykapany zięć” pokazuje perypetie współczesnej polskiej rodziny, żyjącej w blokowisku i międzypokoleniowe zgrzyty. Pokazuje, jak silna jest nasza potrzeba znalezienia prawdziwej miłości i bliskości. Bohaterowie „Wykapanego zięcia” to popularne typy: dziewczyna szukająca męża, przyszły pan młody, rodzice, babcia, stróż… A wszystko podane w komediowej, wręcz nawet farsowej konwencji, która już z powodzeniem wcześniej sprawdzała się u, spragnionej rozrywki na wysokim poziomie artystycznym, publiczności w Teatrze Robotniczym.
Komediowe spięcia, intrygi, zróżnicowane charakterologicznie postaci. A wszystko to „dopieszczone” profesjonalną scenografią, zaprojektowaną przez Wojciecha Stefaniaka, jednego z najbardziej cenionych scenografów na polskiej scenie, współpracującego z Teatrem Robotniczym przy kilku jego poprzednich dużych przedstawieniach (m. in. „Damach i huzarach”, Per procurze”, czy „Gałązce rozmarynu”).
Autor sztuki otrzymał za nią drugą nagrodę w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu na napisanie współczesnej komedii polskiej „Komediopisanie”, zorganizowanego przez Teatr Powszechny w Łodzi.

12 czerwca 2025 r. (czwartek), godz. 18:00, sala widowiskowa Gorlickiego Centrum Kultury

Bilety w cenie 40 zł (35 zł ulgowy) dostępne TUTAJ oraz w sekretariacie Gorlickiego Centrum Kultury.

Reżyseria: Janusz MICHALIK
Scenografia: Wojciech STEFANIAK

Osoby:
Bogdan – Janusz MICHALIK
Wanda – Elwira MICHALSKA
Marta – Kinga JAROMIN / Magdalena KURNYTA
Filip – Robert GÓRNICKI
Dozorca – Mieczysław FILIPCZYK
Babcia – Dorota KACZMARCZYK
Halina – Monika ZAGÓROWSKA
Andrzej – Sławomir BODZIONY

Spektakl dla widzów od 16 roku życia
Czas trwania spektaklu – ok. 1 godz. 50 minut z przerwą

Spektakl zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT w Warszawie