Dziecięca Grupa Teatralna „Być może” powstała w marcu 2020 roku, a spektakl „Śni mi się wszystko” jest debiutem scenicznym grupy. Zespół tworzą dziewczynki w wieku od 7-16 lat, które wcześniej występowały gościnnie w spektaklach min. „Dorotka w Krainie Oz”, „Betlejem Polskie”, „Pastorałka” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Otwarte Drzwi” działającej w Gorlickim Centrum Kultury.

Grupę prowadzi Tomasz Tajak – instruktor ds. teatru i plastyki Gorlickiego Centrum Kultury

„Śni mi się wszystko” to spektakl inspirowany prawdziwymi snami dzieci, które jak wiadomo często są przekoloryzowane i abstrakcyjne, ale potrafią być również złowieszcze i pełne niepokoju. Sny nawiedzające bohaterki spektaklu wymykają się zasadom logiki. Są bytem niezależnym choć nie istniejącym bez umysłu, w którym mieszkają. Sny w spektaklu to twory przejmujące władzę nad dziećmi, będące niekiedy odzwierciedleniem ich doświadczeń i przeżyć, a czasem składową najbardziej odległych z pozoru myśli. Nieposkromione i wolne sny pozwalają zajrzeć w głąb umysłów śniących dzieci. Przypominają, że podświadomość choć tak bardzo nasza, rządzi się swoimi prawami i nierzadko może ukazywać zaskakujące mechanizmy drzemiące w naszych głowach.

WYGRALIŚMY!
Dziecięca Grupa Teatralna „Być może” ze spektaklem „Śni mi się wszystko” (reż. Tomasz Tajak) zajęła I MIEJSCE (kategoria: teatry dziecięce) w 35. Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK!
Grupa „Być może” zwyciężyła również w walce o Nagrodę Publiczności!!!
Jury Konkursu złożyło podziękowania:
„Dziecięcej Grupie Teatralnej BYĆ MOŻE z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach za spójną i konsekwentną inscenizację rozpisaną na czysto brzmiące głosy oraz świadome kreowanie obrazu w fantasmagorycznym spektaklu Śni mi się wszystko.”