25
marzec
25 marca 2017 17:10 — 26 marca 2017 01:30
Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach
Rynek 1

Gorlice, Małopolska 38-300 Polska
zł5
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

POCIĄG DO TEATRU

Stacja: Gorlickie Centrum Kultury Glinik Gorlice / Międzynarodowy Dzień Teatru

25 marca 2017/ odjazd godz. 17.17

Rozkład jazdy:

 17:17 Mistyfikacja / Teatr Czterech Pokoleń „Otwarte Drzwi”/ reżyseria: Teresa Klimek

18:18 Bajka czasem wkracza w życie / Teatr  „Radość Tworzenia”/ reżyseria: Teresa Klimek i Halina Wąsowska-Schirmer

19.19 Tańcz czego rozum nie złamie / Teatr Tańca GCK / reżyseria; układy choreograficzne: Katarzyna Pawłowska i Jakub Kruczek

20:20 Letni Dzień według Sławomira Mrożka / Teatr BWA Sanok (Scena Dorosłych) / reżyseria: Sławomir Woźniak

21:21 Fireshow / Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO” / parking GCK

22:22 Zwykła historia. Rozmowa dla dwojga / Grupa teatralna „Razem” / Ukraina / reżyseria: Nadiia Moroz-Olshanska

00:00 Russkij Ostrov / monodram w wykonaniu Łukasza Matuszka na motywach sztuki Jewgienija Griszkowca pt. „Jak Zjadłem psa” / reżyseria: Łukasz Matuszek

 

Mistyfikacja / Teatr Czterech Pokoleń „Otwarte Drzwi”

„Mistyfikacja” – to sztuka wg „Next ex” Juliusza Machulskiego.

Głównym motywem spektaklu jest przedstawienie przez córkę rodzicom i pozostałym członkom rodziny nowego narzeczonego. Ojciec Marysi uważa, że żaden z kandydatów nie jest godny jego jedynaczki. W końcu córka wpada na pewien pomysł. Przeprowadza mistyfikację, która ujawnia jak zgubne mogą okazać się nadmierne ambicje.

Występują:

Karolina Ekiert, Anna Grębla, Teresa Liana, Joanna Mazur, Grażyna Klim, Stanisława Zagata, Tomasz Klimek, Jan Miarecki, Stanisław Pastuszak, Leszek Rak, Andrzej Szufa

Reżyseria: Teresa Klimek

mistyfikacja__9

Bajka czasem wkracza w życie  / Teatr „Radość Tworzenia”

„Bajka czasem wkracza w życie” – na podstawie sztuki Ewy Kai Perkowskiej „Dziura, czyli tajemnica pewnej pracowni naukowej” – to opowieść o chłopcu, który przenosi się w świat fantazji, gdzie odrębne światy przenikają się ze sobą. Podczas spektaklu widzowie poczują się jak dzieci, przeniosą się w świat swojego dzieciństwa razem z bohaterami sztuki.

Występują:

Alicja Lewińska, Agnieszka Witusik, Danuta Honc, Piotr Bochenek, Mateusz Bochnia, Witold Stachurski, Tadeusz Stój, Sławomir Wszołek, Jakub Zych

Reżyseria: Teresa Klimek, Halina Schirmer

Tańcz, czego rozum nie złamie / Teatr Tańca GCK

Spektakl Tańcz czego rozum nie złamie zrealizowany w ramach projektu „Myśląc. Taniec” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. „Tańcz czego rozum nie złamie” to autorska niezwykle interesująca interpretacja emocji i zachowań ludzkich wyrażona poprzez mowę ciała i ruch taneczny, to inspiracja tańcem, kreatywność i pasja młodych ludzi, widowiskowe zwieńczenie tytanicznej pracy zespołowej. Energia młodości emanuje ze sceny, zaraża widzów.

Występują:

Aleksandra Baran, Błażej Baran, Aleksandra Batory, Gabriela Bodziony, Paulina Burkot, Eryk Dyląg, Mirella Jurkowska, Julia Kaczmarczyk, Małgorzata Kareł, Monika Kareł, Julia Kuryło, Zofia Krzyszycha, Jacek Leśniak, Patryk Lewiński, Anna Mucha, Ewelina Mucha, Dawid Obrzut, Oliwia Przybyłowicz, Rafał Stabach, Rafał Surmacz, Oliwia Świątek, Sabina Świątek, Magdalena Tacyn, Magdalena Tatko, Weronika Tomaszewska, Eryk Zawiślak

Reżyseria: Katarzyna Pawłowska, Jakub Kruczek

dsc_08001

 

Letni Dzień / Teatr BWA Sanok (Scena Dorosłych), spektakl wg Sławomira Mrożka

„Wszystko jest nie tak. Myślimy, działamy, a wszystko, co myślimy i działamy, podszyte jest czasami wyznaną, najczęściej niewyznaną niepewnością: to nie tak, nie tędy, nie to.” – pisał przed laty Sławomir Mrożek. Słowa te idealnie oddają stan duchowy dwójki  bohaterek „Letniego dnia”. Jednej nic się w życiu nie udaje, drugiej – wręcz przeciwnie, sukcesy przychodzą łatwo i bez wysiłku. Obydwie  są jednak nieszczęśliwe i uważają, że zostały pokrzywdzone przez los. Obie są  zdania, że ich egzystencja jest smutna i jałowa. Obie zamierzają ją ostatecznie zakończyć. Przypadkowo, wybierają to samo miejsce i czas na popełnienie samobójstwa. W konsekwencji wchodzą sobie w drogę i. zaczynają dyskutować na temat sensu istnienia. Niebawem jednak ich spór schodzi na dalszy plan, kiedy poznają interesującego i nieco tajemniczego mężczyznę. Pojawiają się też inni bohaterowie letniego dnia.

Występują:

Anna Boczar, Olga Gruber, Katarzyna Góralska, Wacław Bojarski, Andrzej Kutiak

Adaptacja: Katarzyna Krawiec i Sławomir Woźniak

Muzyka: Łukasz Sabat

Kostiumy: Maria Bugajska-Konrad

Reżyseria: Sławomir Woźniak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Fireshow / Teatr Eksperymentalny GCK „ERGO”

Fireshow to widowisko stworzone przez młodych ludzi, którzy poprzez „taniec z ogniem” dają upust swej witalnej energii. Niezwykłe układy choreograficzne, akrobacje, gimnastyka artystyczna, taniec nowoczesny układają się w harmonijną całość i przenoszą widza w przestrzeń, która od zarania dziejów intrygowała człowieka – przestrzeń tajemniczego żywiołu ognia. Ciemność poprzecinana rozbłyskami.. ogniste miecze, maczugi, koła, wachlarze w dłoniach ledwie widocznych w mroku postaci ludzkich. Walka ognia / światła z ciemnością – tajemnica tylko częściowo odkryta.

Występują:

Aleksandra Baran, Gabriela Bodziony, Ewa Brudziewska, Paulina Burkot, Eryk Dyląg, Mirella Jurkowska, Julia Kuryło, Zofia Krzyszycha, Jacek Leśniak, Ewelina Mucha, Oliwia Przybyłowicz, Magdalena Rapała, Wiktoria Stelmach, Oliwia Świątek, Sabina Świątek, Eryk Zawiślak

ergo-w-ropie_71

 Zwykła historia. Rozmowa dla dwojga / Grupa Teatralna „RAZEM” (Ukraina)

Spektakl opowiada historię mężczyzny, który po wypadku samochodowym trafia do zamkniętego pokoju. Spotyka tam dwie dziewczyny, które wypytują o jego życie i nie tylko… O czym można opowiedzieć i na jakie czyny można się zdecydować? – na te pytania chce znaleźć odpowiedź nasz bohater.

Teatralna grupa „RAZEM” powstała w listopadzie 2015 roku i działa przy Teatralnym kole naukowym Akademii Ignatianum w Krakowie. Jest projektem polsko-ukraińskiej teatralnej współpracy. Grupę prowadzi doktorantka Ignatianum Nadiia Moroz-Olshanska.

Autor: Nadiia Moroz-Olshanska (Ukraina)

Tłumaczenie Roland Rajzer, Nadiia Moroz-Olshanska

Obsada:

On – Roland Rajzer

Ona (w białym) – Sylwia Szepelak

Ona (w czarnym) – Paulina Chmura

Reżyseria: Nadiia Moroz-Olshanska

Asystenci reżysera: Anna Szczerbań, Jakub Matuszewski

_MG_7110

Russkij Ostrov / monodram w wykonaniu Łukasza Matuszka na motywach sztuki Jewgienija Griszkowca pt. „Jak Zjadłem psa”

Tym, co może odróżniać to przedstawienie od innych, jest fakt pominięcia samotności publicznej. Bohater, mówiąc, zawsze pamięta, że na sali są obecni ludzie. Nieustannie się do nich zwraca. Wszystko, co wydarza się na scenie, przyjmuje formę serdecznej rozmowy. Reakcje publiczności – porozumiewawczy śmiech lub pełne współczucia milczenie – są dla bohatera bardzo ważne. Nie ma tu żadnego monologu wewnętrznego, ani działania za czwartą ścianą. Monodram „Russkij Ostrov” zawiera elementy biografii Griszkowca, a ściśle mówiąc czas służby wojskowej gdzieś na wschodnich krańcach Rosji, która siłą rzeczy związana jest z jej rzeczywistością. Równocześnie jednak jest to opowieść oparta na  „wschodnich obserwacjach” wykonawcy monodramu.

To, co najważniejsze dla bohatera, to przede wszystkim chęć zrozumienia. Przywołuje on najbardziej intymne wspomnienia ze swego życia. Równolegle udaje się mu dotrzeć do wspólnych różnym generacjom pokładów zbiorowego doświadczenia. Tylko wówczas bowiem, gdy przywołujemy tematy czy wspomnienia, które mają aspekt uniwersalny, możliwe jest wzajemne zrozumienie ludzi.

reżyseria: Łukasz Matuszek

Russkij

 

Plakat

Cena biletu na jeden spektakl: 5 zł

Karnet na wszystkie spektakle: 15 zł

Przedsprzedaż: sekretariat GCK lub w dniu wydarzenia przed spektaklami.

Zapraszamy!

Szczegóły

Początek:
25 marca 2017 / 17:10
Koniec:
26 marca 2017 / 01:30
Cena:
zł5
Wydarzenie Kategoria:
Organizator:

Nadchodzące wydarzenia