Baner Konkursu

27 października br.  w Gorlickim Centrum Kultury odbył się 40.Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza w kategorii III – szkół podstawowych (klasy IV-VI).

Po wysłuchaniu 36 prezentacji, komisja artystyczna w składzie:

1. Beata Mituś – starszy kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach
  2. Janusz Zięba – dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach
  3. Tomasz Tajak – instruktor teatralny Gorlickiego Centrum Kultury

postanowiła przyznać:

• I miejsce dla Zofii Kolarzyk z Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach
  • I miejsce dla Emilii Majcher z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach
  • II miejsce dla Mai Pieniążek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysowej Zdroju
  • II miejsce dla Przemysława Zająca ze Szkoły Podstawowej w Zagórzanach
  • II miejsce dla Magdaleny Piecuch z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach
  • III miejsce dla Mai Święs z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach
  • III miejsce dla Antoniny Lisowiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łosiu

ponadto wyróżnić:

• Antoninę Gryboś ze Szkoły Podstawowej w Brunarach
  • Natalię Kuraś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klęczanach
  • Jakuba Święsa z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach

Wszystkie osoby biorące udział w Konkursie otrzymały dyplomy pamiątkowe, osoby nagrodzone i wyróżnione nagrody książkowe.

Organizator konkursu wraz z Komisją oceniającą składają serdeczne podziękowania nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów biorących udział w Konkursie oraz docenia wysoki poziom artystyczny wykonawców.

Organizatorzy składają również podziękowania dla sponsorów za ufundowanie nagród: Urzędowi Miejskiemu w Gorlicach, Starostwu Powiatowemu w Gorlicach oraz Bankowi Spółdzielczemu w Gorlicach.