17 maja 2024 w gościnnych wnętrzach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela, odbył się wernisaż wystawy podsumowujący prace z pracowni plastycznej i ceramicznej Gorlickiego Centrum Kultury. Różne techniki. Różne temperamenty, różne stopnie artystycznego wtajemniczenia. Ale jedna spójna całość, dzięki miłości do wypowiedzi poprzez sztukę i chęci wspólnego tworzenia.

Na ekspozycje składają się prace dzieci i dorosłych uczęszczających do naszych pracowni. Wystawa obejmuje prace czterech grup plastycznych- do których cotygodniowo uczęszcza około 45 uczestników w wieku od pięciu do 18 lat, oraz czterech grup ceramików- w tym dwóch grup dziecięcych i dwóch grup dla dorosłych.

Grupy ceramiczne stanowią 22 osoby. Na wystawę „ Rajmistrzowie” składają się:
– prace wykonane w pracowni mozaiki artystycznej inspirowane twórczością Picassa „Le Picador”.
– cykl martwych natur- „No to pięknie”
-”Drogowskazy- którędy do stumilowego lasu?” – projektu o uniwersalnych wartościach,
– rysunki, projekty malarskie / acryl/, oraz prace ceramiczne uczestników pracowni

Instruktorzy: Magdalena Rak i Arkadiusz Kapłon.

Galeria zdjęć TUTAJ