Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury oraz Koło Polskiego Związku Filatelistów nr 70 w Gorlicach zapraszają na pokaz filatelistyczny poświęcony twórcom przemysłu naftowego. Wydarzenie odbędzie się 24 lipca 2024 r. o godz. 10.00 w Pawilonie Historii Miasta – w 160. rocznicę urodzin Władysława Długosza. Wystawa organizowana jest w ramach projektu „Władysław Długosz – człowiek nafty”, dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”.

Na wystawie zaprezentowany zostanie zbiór znaczków i kart pocztowych poświęconych twórcom przemysłu naftowego, w tym Ignacego Łukasiewicza i Władysława Długosza.

Na pokazie zaprezentujemy okolicznościowy datownik, wydany przez Pocztę Polską i Miasto Gorlice, z okazji 160. rocznicy urodzin Długosza, która wypada dokładnie 24 lipca 2024 r.

Zbiory prezentowane na wystawie pochodzą z kolekcji Jana Stasiowskiego z Koła PZF nr 70 w Gorlicach.

Rok 2024 jest symboliczny – mija dokładnie 170 lat od zapalenia w Gorlicach pierwszej ulicznej lampy naftowej, a 24 lipca przypada 160. rocznica urodzin Władysława Długosza – pioniera przemysłu naftowego, odkrywcy Borysławia, senatora, posła na Sejm Krajowy, ministra dla Galicji, prezesa Krajowego Towarzystwa Naftowego, zasłużonego dla kraju działacza, społecznika i patrioty.

Wystawę będzie można oglądać do końca lipca 2024 r.

Logotypy Ministerstwa Kultury, Patriotyzmu jutra i Muzeum Historii Polski.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”