Już jutro, 15 października o godz. 10:00 w Gorlickim Centrum Kultury odbędzie się „Interaktywna lekcja historii”. W konkursie rywalizować ze sobą będą uczniowie reprezentujący gorlickie szkoły podstawowe. Quiz sprawdzi wiedzę graczy o Władysławie Długoszu pionierze przemysłu naftowego, odkrywcy „naftowego” Borysławia, senatorze, pośle na Sejm Krajowy, ministrze dla Galicji, prezesie Krajowego Towarzystwa Naftowego, zasłużonym dla kraju działaczu, społeczniku i patriocie.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, dlatego każda zainteresowana osoba będzie mogła śledzić emocjonujące zmagania uczestników quizu.

Lekcja będzie opierać się na treściach multimedialnych – uczniowie na tabletach będą na bieżąco odpowiadać na pytania zadawane przez prowadzącego. Pytania oraz wyniki rywalizacji będą wyświetlane na dużym ekranie, co umożliwi widowni włączenie się do zabawy. W finałowym turnieju udział weźmie 15 najlepszych uczniów (po 3 osoby z każdej szkoły).

Rok 2024 jest symboliczny – mija dokładnie 170 lat od zapalenia w Gorlicach pierwszej ulicznej lampy naftowej, a 24 lipca obchodziliśmy 160. rocznicę urodzin Władysława Długosza – pioniera przemysłu naftowego, odkrywcy „naftowego” Borysławia, senatora, posła na Sejm Krajowy, ministra dla Galicji, prezesa Krajowego Towarzystwa Naftowego, zasłużonego dla kraju działacza, społecznika i patrioty. W tym oku pragniemy upamiętnić tą ważną dla historii miasta i regionu postać.

Wydarzenie organizowane jest w związku z realizacją projektu „Władysław Długosz – człowiek nafty”, dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”.
Pasek z logotypami.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”