W najbliższy weekend 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W ramach tegorocznej edycji na ulicach naszego miasta spotkamy wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami, dzięki transmisji obejrzymy koncert kolęd „Światło z Gorlic”, a także zajrzymy do gorlickiego studia i sztabu WOŚP, gdzie odbędą się koncerty oraz licytacje na żywo! Nie może Was zabraknąć  – siema!

WOŚPowy rozkład jazdy:

Piątek (29.01):

• 18:00 „Światło z Gorlic” – koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego „Belfersingers”, Zespołu gospel „Teleo”, Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie” wraz z kapelą, uczestników i instruktorów Pracowni Muzycznej i Tanecznej GCK, z udziałem zespołu muzycznego przyjaciół Gorlickiego Centrum Kultury –  transmisja online.

31 stycznia 2021 (niedziela)

Gorlickie studio WOŚP (transmisje ze sztabu):

12:00 „Gorlice gramy!”

Emilia Cisowska – wokal, Grzegorz Fiega – instrumenty klawiszowe, Łukasz Fiega – gitara

Pokaz taneczny w wykonaniu Klaudii Jaśkowskiej i Tomasza Lenartowicza

Aikido, Zumba

15:00 „Gorlicka scena WOŚP”

Koncert Arek Zawiliński Trio

Koncert duetu Angeliki i Pawła Jędrzejowskich

18:00 „Licytacje online”

Licytacje na żywo poprzez platformę Zoom – więcej informacji poniżej

Koncert Necessary Air

W dniu Finału WOŚP – owych wolontariuszy spotkamy na gorlickich ulicach m.in. w pięciu punktach naszego miasta przy:

• Pawilonie Historii Miasta na gorlickim Rynku
  • Gorlickim Centrum Kultury (ul. Michalusa)
  • Stacji paliw Grosar (ul. Kościuszki)
  • Stacji paliw Circle K (ul. Sportowa)
  • Miejskim Zakładzie Komunikacji (ul. Krakowska)

LICYTACJE NA ŻYWO

Podczas niedzielnych licytacji na żywo zawalczymy o kilka gorlickich perełek – start aukcji po koncertach, ok. godz. 18:00 na platformie Zoom!

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy kliknąć w ten link ->https://zoom.us/j/97093843195 i zalogować się na platformie. Niezbędna będzie kamerka internetowa. Biorąc udział w licytacjach wyrażamy zgodę na udostępnianie naszego wizerunku.
Aukcje transmitowane będą też w mediach społecznościowych i dostępne na profilach gorlickiego sztabu WOŚP, Gorlickiego Centrum Kultury i Gorlice.pl.

Podczas niedzielnej licytacji będzie można kupić m.in.:

• wyjątkową grafikę autorstwa Bartka Belniaka oraz płytę Piotr Nowak live – pakiet przekazany przez rodzinę artysty
  • panoramę Biecza – obraz
  • voucher na wycieczkę drogami Beskidu Niskiego Volkswagenem T3, od Gorlickich Klasyków
  • okulary przeciwsłoneczne przekazane przez firmę Optyk Adamowska
  • vouchery (m.in. do Kina Kolory, na zabiegi kosmetyczne i usługi fryzjerskie)
  • T-shirty i gadżety od Fundacji WOŚP

LICYTACJE GORLICKIEGO SZTABU WOŚP NA ALLEGRO

Przypominamy, że cały czas trwają aukcje gorlickiego sztabu WOŚP na allegro. Znajdziemy tam koszulki, obrazy, vouchery, kominy, kalendarze i wiele innych.

AUKCJE GORLICKIEGO SZTABU WOŚP

Cały czas możemy wpłacać również środki poprzez e – skarbonkę gorlickiego sztabu TUTAJ.

POBIEGNĄ DLA WOŚP

Po raz kolejny gorliccy biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej oraz Stowarzyszeniu Maraton Gorlice pobiegną dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tym razem, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, biegowe wyzwanie będzie wyglądało zupełnie inaczej – biegacze w max. 5-osobowych grupach wezmą udział w 2021 minutowej „sztafecie”, podczas której zbiorą datki do puszki WOŚP. Symboliczną opłatą startową będzie dobrowolny datek do wolontariackiej puszki.

TO FINAŁ Z GŁOWĄ
„Finał z głową” to tegoroczne hasło przewodnie zbiórki. Tym razem Orkiestra skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.

Zachęcamy też do śledzenia oficjalnego fanpage’a gorlickiego sztabu TUTAJ.

Jak co roku pokażmy, że gorliczanie mają wielkie serca!