W drugiej połowie XIX wieku w Galicji zapanowała gorączka czarnego złota, a miejscowości takie jak Gorlice były centrum przemysłu naftowego. Dzięki symulacyjnej grze ekonomiczno-historycznej „Oil City”, uczniowie gorlickich szkół mogli poczuć się jak hrabia Skrzyński lub jak sam Ignacy Łukasiewicz.
Prowadzący grę.
We czwartek (3.10) w gorlickim Sokole odbyły się rozgrywki, w których udział wzięły 3-osobowe zespoły reprezentujące pięć miejskich szkół. Zmagania wygrał Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach, w składzie: Paweł Choma, Wojciech Filip, Szymon Niemczyński.
Zwycięzcy turnieju.
Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Miejski Zespół Szkół nr 6
  2. Miejski Zespół Szkół nr 4
  3. Miejski Zespół Szkół nr 5
  4. Miejski Zespół Szkół nr 3
  5. Miejski Zespół Szkół nr 1

Uczestnicy podczas gry Oil city.
Nagrody dla zwycięzców wręczyli Sekretarz Miasta Gorlice Daniel Janeczek i Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Wojciech Zapłata.
gra planszowa na stole
„OIL CITY” to planszowa ekonomiczna gra symulacyjna o początkach przemysłu naftowego w Galicji. Gracze wcielają się w postaci autentycznych XIX-w. przedsiębiorców. Fabuła gry nawiązuje do działań, które podejmowali galicyjscy pionierzy naftowi, w tym m.in. Długosz i Łukasiewicz. Gra stanowi nowoczesne narzędzie edukacyjne: uczy inwestowania, zarządzania ryzykiem, przedsiębiorczości, logicznego myślenia, planowania i współpracy. To także świetny sposób integracji grupy i zarazem ciekawa lekcja historii.
Uczestnicy podczas gry Oil city.
Galeria zdjęć poniżej.
Uczestnicy gry Oil city odbierają nagrody.
Wydarzenie zorganizowano w związku z realizacją projektu „Władysław Długosz – człowiek nafty”, dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”.
Pasek z logotypami.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”

Galeria zdjęć TUTAJ