Ambient Festiwal
This is a title
PROJEKT CHÓRALNY „CANTO”
Chór Kameralny „Belfersingers” oraz Gorlickie Centrum Kultury zapraszają do wspólnej realizacji projektu chóralnego „CANTO”. Pierwszym celem projektu jest przygotowanie i wykonanie utworu włoskiego kompozytora Lorenzo Perosi (1872-1956) Missa Secunda Pontificalis (Druga Msza Pontyfikalna).
Projekt prowadził będzie Guglielmo Callegari – włoski tenor, którego można było usłyszeć wraz z artystami Opery i Filharmonii Lwowskiej w listopadzie ubiegłego roku w Regietowie podczas koncertu andrzejkowego. Prowadzi on także warsztaty śpiewu operowego i emisji głosu.
Próby odbywać się będą 2-3 razy w miesiącu w Gorlickim Centrum Kultury. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek 16 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w GCK. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich chętnych: młodzież od lat 16 i dorosłych. Nie jest wymagana umiejętność czytania nut, jedynie chęć przeżycia radości ze wspólnego śpiewania pod kierunkiem wybitnego tenora.
Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 502-575-631.
Stanisław Dziedziak
Chór Kameralny „Belfersingers”
Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami - Cmentarz 91
Miło nam poinformować, że w 2015 roku wniosek Gorlickiego Centrum Kultury zatytułowany „OBCHODY 100. ROCZNICY BITWY POD GORLICAMI – CMENTARZ 91”, zgłoszony do programu Dziedzictwo kulturowe – priorytet 7: Miejsca Pamięci Narodowej, uzyskał dotację na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dn. 31 stycznia 2015 r.
Projekt zakłada uczczenie miejsca pamięci jakim jest Cmentarz wojenny nr 91 w Gorlicach poprzez organizację obchodów 100-lecia Bitwy pod Gorlicami. Bitwa miała miejsce w czasie I Wojny Światowej. Walki pozycyjne pod Gorlicami trwały prawie pół roku, ale decydujące starcie rozpoczął niespodziewany atak wojsk niemieckich i austro-węgierskich 2 maja 1915. W dniach 2-5 maja 1915 pod Gorlicami został przerwany front rosyjski. Bitwa ta jest określana także jako Małe Verdun. Sam cmentarz jest powiązany z Bitwą Gorlicką. Został on utworzony w okresie Wojny decyzją Wydziału Grobów Wojennych przy Ministerstwie Wojny Austro-Węgier i miał być obiektem reprezentacyjnym dla całego okręgu oraz służyć jako miejsce uroczystości rocznicowych. Na cmentarzu pochowani są żołnierze wszystkich armii biorących udział w Bitwie Gorlickiej.
W ramach projektu zrealizowane będą następujące zadania:
- stworzenie strony internetowej poświęconej obchodom 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami – www.gorlice1915.pl
- zorganizowanie lekcji tematycznych dotyczących 100-lecia Bitwy Gorlickiej w gorlickich szkołach ponadgimnazjalnych
- koncert „4 Strony Karpat” z udziałem polskich i zagranicznych artystów
- konferencja naukowa w 100. rocznicę Bitwy Gorlickiej z udziałem prelegentów z Polski, Niemiec, Austrii, Rosji oraz wydanie publikacji pokonferencyjnej
- modlitwa ekumeniczna na Górze Cmentarnej w Gorlicach, w dniu 1 maja 2015 roku
- przemarsz orkiestr wojskowych oraz oddziałów rekonstrukcji historycznej
- pokaz musztry paradnej oraz koncert orkiestr wojskowych
- widowisko słowno-muzyczne „Ballada gorlicka”
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Szara pamięć 1914-1918
Projekt realizowany w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecie I wojny światowej” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Data: 01.05.2015, godz. 17.00.
Miejsce: Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča, ul. Rynek 1, Gorlice.
Wernisaż wystawy fotograficznej Bogdana Konopki, na której po raz pierwszy zobaczymy prace z cyklu „Szara Pamięć 1914-1915”. Zdjęcia przedstawiają galicyjskie cmentarze z I Wojny, które zostały wykonane przez autora wystawy podczas podróży po Galicji z kamerą wielkoformatową na błony płaskie.
Wystawa dostępna dla zwiedzających od 1 do 28 maja 2015 r.
This is a title
Projekt realizowany w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecie I wojny światowej” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Data: 30.04.2015, 01.05.2015, ok. godz. 22.00.
Miejsce: Rynek w Gorlicach, fasada Ratusza.
Trójwymiarowy autorski pokaz łączący światło, dźwięk i obraz, który powstanie na podstawie zachowanych fotografii, dokumentów i materiałów archiwalnych znajdujących się w zbiorach prywatnych i muzeum PTTK w Gorlicach.
Mobile web 2
- Tests and Optimization
- Graphic Web Design
- Usable User Interfaces
- Front and Back-End Coding
- Advertisment & Print
- Search Engine Optimization
This is a title
Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit.
Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.