Po trzech latach Gorlickie Centrum Kultury powróciło do dawnej siedziby mieszczącej się przy ulicy Michalusa 4. W piątek 18.10 wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego przywitania gości.

Na scenie przemówił Burmistrz Gorlic, Rafał Kukla mówiąc po krótce jak wyglądały prace nad pozyskaniem funduszy na rewitalizację oraz cały proces remontu budynku GCK.

Następnie na scenie wystąpił Dyrektor GCK, Janusz Zięba, dziękując każdemu kto przyczynił sie remontu.

W trakcie wydarzenia nastapił ważny moment – symboliczne przecięcie wstęgi przez reprezentantów grup i zespołów działająch w pracowniach GCK otwierające nowy rodział w historii Gorlickiego Centrum Kultury.

Gorlickie Centrum Kultury, po trzech latach przerwy, znów tętni życiem.
Goście podczas wydarzenia mieli okazję zobaczyć jak zmieniły się wnętrza budynku podczas krótkiego filmu podsumowujący rewitalizację.

Zwieńczeniem wieczoru był koncert „Otwarci na Kulturę” zespołu Big Band Miasta Światła „The Light” pod batutą Rafała Pajora. Koncert był na tyle wyjątkowy, gdyż The Light – powstał w czasie gdyż nie można było korzystać z budynku. Tego wieczoru Big Band Miasta Światła wystąpił po raz pierwszy na deskach Gorlickiego Centrum Kultury, gdzie oczarowali licznie zgromadzoną publiczność.

Po rewitalizacji Gorlickie Centrum Kultury stało się kulturalną wizytówką Gorlic i regionu oraz zostało w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek został wposarzony w windy, a gruntownej wymiane uległy wszystkie instalacje wewnętrzne. Zamontowano także klimatyzację i rekuperację.
Budynek GCK zyskał w pełni wyposażoną salę tańca z zapleczem sanitarym, przebudowę i remont pomieszczeń administracji i prawconi tematyczny.  Dzięki rewitalizacji do budynku na nowo zawitało kino posiadające 196 miejsc. Serce domu kultury sala widowiskowa została odnowiona. Przedudowie uległa scena oraz podniesiona widownia. Wnętrze sali odsyskało nową kolorystykę oraz zostały zachowane sztukaterie.

W trakcie prac został zachowany charakter i duch GCK – wszelkie zdobienia, sztukaterie, drewniane i kute w metalu elementy wystroju.
Zachowany został przy tym pierwotny duch GCKu niepowtarzalny klimat, który widać w oryginalnych elementach takich jak drzwi, lastryko, parkiety, lampy, rozmieszczenie pomieszczeń czy wiele elementów sztukaterii na ścianach.

Pozyskanie i wyposażenie miejsca na siedzibę mogło zostać zrealizowane dzięki dofinansowaniu: Rewitalizacja budynku Gorlickiego Centrum Kultury, Oś 11 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej. Działania 11.4 Rewitalizacja terenów przemysłowych. Wspołfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.
Wartość projektu wynosi 20 597 739,30 zł.

Zdjęcia z wydarzenia TUTAJ