Tegoroczne Ferie z Gorlickim Centrum kultury za Nami. Przez całe dwa tygodnie w pracowniach tematycznych odbywało się szereg ciekawych zajęć. Różnorodność tematyczna zajęć pozwalała na to, by każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Dużo uśmiechów, dobra zabawa i inspirujące spotkania – to w kilku słowach podsumowanie naszych działań.

Kreatywnością i oryginalnością mogły wykazać się dzieci na zajęciach plastycznych. ph. „Serwus ferie!”
Malowali, rysowali, tworzyli, wycinali, odciskali, zdobili i miło spędzali czas. Powstały mozaiki inspirowane sztuką P. Picassa, obrazy – nieożywionych przedmiotów, a podczas słuchania fragmentów o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu- mali artyści przelewali na płótno obrazy istniejące tylko w ich wyobraźni. Zajęcia prowadzili: Magdalena Rak i Arkadiusz Kapłon.
Galeria zdjęć TUTAJ

W  Pracowni „Malarnia” odbył się cykl zajęć malarskich, podczas których powstały obrazy nawiązywał do postaci i twórczości jednego z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, Gustawa Klimta.
Podczas „Ferie z Gustawem” w ramach Akcji Zima wzięło udział około 50-ciu artystów w wieku od 3 do 80 lat.
Powstałe dzieła będziemy mogli oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach już od 9 marca. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace członków grupy „Malarnia” z Gorlickiego Centrum Kultury oraz uczestników zajęć w ramach Akcji Zima, prowadzonych przez Tomasza Tajaka.
Galeria zdjęć TUTAJ

Tanecznym krokiem rozpoczęliśmy ferie zimowe Koncertem Tańca CHOPIN: TANECZNA ODYSEJA rozpoczęliśmy ferie zimowe w Pracowni Tanecznej. Zajęcia ph. „Taneczna Odyseja” odbyły się w różnorodnych stylach – od tańca użytkowego, przez dynamiczny hip-hop, aż po improwizację w tańcu współczesnym. Uczestnicy rozwijali swoje umiejętności taneczne, pracowali nad poczuciem rytmu i rozwijali pamięć ruchową świetnie się przy tym bawiąc i integrując.
Instruktorami prowadzącymi były Klaudia Jaśkowska oraz Lidia Lelko.
Galeria zdjęć: TUTAJ

Wszystkie zorganizowane zajęcia dostarczały uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń, pozwalały na wzajemne poznanie się i integrację, uczyły współpracy w zespole oraz poszerzały wiedzę, ćwiczyły umiejętności manualne, przyczyniały się do odkrywania nowych zainteresowań. Dziękujemy Wam za ten wspaniały czas!