Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na premierę spektaklu „Pogórzańskie impresje”, która odbędzie się  1 października 2023 roku, o godzinie 16:00
w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach.

Bezpłatne bilety dostępne w Pawilonie Historii Miasta na gorlickim rynku.

„Pogórzańskie impresje” to widowisko teatralne z muzyką na żywo, realizowane w ramach zadania „Pogórzanie – barwy tradycji”, na którego realizację Gorlickie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie z ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023. Spektakl w symboliczny sposób przedstawia wybrane elementy z obrzędowości dorocznej i rodzinnej regionu Pogórza. W widowisku wystąpią członkowie Regionalnego Zespołu Tanecznego Pogórzanie, Grupy Teatralnej Otwarte Drzwi oraz zaproszeni do współpracy aktorzy.

O spektaklu:

„Pogórzańskie impresje” to splot obrazów ukazujących obrzędowość doroczną i rodzinną na pogórzańskiej wsi. Spektakl wprowadza Widza w życie społeczności podporządkowane sezonom natury, obrzędom i zwyczajom. To przekrój i symboliczne przedstawienie najważniejszych radości i smutków człowieka. Plejada trosk, radości, tęsknot i zabawy. Spektakl, który opowiada sytuacje i piękne i trudne. Bo życie jest i piękną i trudną podróżą.

Reżyseria, scenografia: Tomasz Tajak

Inspicjent: Aldona Strugała Piórkowska