Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, w tym z produktami regionalnymi podczas IX Gorlickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w przedświąteczny weekend – 16 i 17 grudnia. Gorlicki Rynek kolejny raz zapełni się stoiskami handlowymi, kolorowymi światełkami, a w powietrzu unosić będzie się zapach piernika i choinki. Nie zabraknie wspólnego kolędowania, żywej szopki, świątecznych warsztatów, spektaklu ulicznego i tradycyjnej Gorlickiej Wigilii.
Wystawcy na jarmarku. Program Gorlickiego Jarmarku:

Sobota, 16 grudnia 2023 r.

• 12:00 – Kolędnicy-ulicznicy – happening w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”
  • 13:00 – Występ grupy „To my” – świąteczne przedstawienie przygotowane przez seniorów
  • 11:00-15:00 – „Dzieci zdobią choinkę” – warsztaty przygotowane przez ZSCKR w Bystrej /Pawilon Historii Miasta/

Niedziela, 17 grudnia 2023 r.

• 10:00-15:00 – Żywa szopka
  • 12:00 – Gorlicki Mistrz Smaku – konkurs kulinarny
  • 14:00 – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
  • 14:00 – XII Gorlicka Wigilia /Inicjatorka Iwona Budziak – Restauracja Orchidea/

SOBOTA
Punktualnie w samo południe zapraszamy na spektakl „Kolędnicy-ulicznicy”– happening w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Na gorlickim Rynku pojawią się niezwykli bohaterowie – lśniący złotymi piórami Kogut, majestatyczny Bocian na szczudłach, Gwiezdnik z ludową gwiazdą, Czart i Archanioł, kozioł a nawet Maszkarony! Te kolorowe postaci grane przez aktorów na szczudłach, w maskach, wciągną Was w wir niezwykłego świata. Zabierzemy Was teatralnym wehikułem czasu w przeszłość i… przyszłość! Powoli zapominana tradycja ludowa będzie na wyciągnięcie w ręki. Zabierzcie na tę żywiołowa paradę najbliższych, bo widowisko  na pewno oczaruje małych i dużych!
Teatr uliczny Kolędnicy ulicznicy.O godz. 13.00 na scenie wystąpi grupa seniorów „To my” ze świątecznym przedstawieniem.

NIEDZIELA
Od godziny 10.00 zapraszamy, szczególnie tych najmłodszych, do żywej szopki. W samo południe wystartuje turniej kulinarny „Gorlicki Mistrz Smaku”. W szranki staną drużyny samorządowców z Powiatu Gorlickiego, Miasta Gorlice i Gminy Gorlice.
Żywa szopka.
O godzinie 14.00 rozpocznie się tradycyjna XII Gorlicka Wigilia. Pomysłodawczynią Gorlickiej Wigilii jest Iwona Budziak, restauratorka i właścicielka Restauracji Orchidea, która z powodzeniem od kilkunastu już lat organizuje to piękne wydarzenie. Razem odmówimy modlitwę i złożymy sobie życzenia. W organizację Wigilii włączają się jak zawsze koła łowieckie oraz wiele firm i instytucji.
Szopka na gorlickim Rynku.Tuż przed Wigilią harcerze z Hufca ZHP Gorlice, przekażą niezwykły dar – Betlejemskie Światełko Pokoju.
Gorlicka WigliaWarsztaty świąteczne
W trakcie jarmarku w Pawilonie Historii Miasta Gorlice odbędą się bezpłatne warsztaty dla dzieci pn. „Dzieci zdobią choinkę”, przygotowane przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej.
Warsztaty świąteczne w pawolonie historii Miasta.Akcja charytatywna
W trakcie Jarmarku odbędzie się kwesta na rzecz Wiktorii Wróbel  chorej na SMA. Na gorlickim Rynku stanie charytatywne stoisko, w którym będzie można nabyć świąteczne ozdoby i produkty. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Wiktorii. Pokażmy, że w sercach gorliczan tkwi wielka siła.

Stoiska handlowe otwarte będą od godz. 10:00 do godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich gorliczan i gości naszego Miasta! Spędźmy razem ten szczególny, radosny czas!

Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy wyróżniony jest marką lokalną Karpating.
Logo marki Karpating.
Foto. mat. własne, Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”