Solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie głośno wyraża coraz więcej osób! W demonstrację sprzeciwu wojnie za naszą wschodnią granicą, która odbędzie się we wtorek, 8.03 o godz. 18.00 na gorlickim Rynku, włączają się ludzie kultury i artyści z całego powiatu, którzy także chcą wykrzyczeć swoje NIE!

Wielopokoleniowa Grupa Teatralna „Plemię” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uściu Gorlickim, wraz z Gorlickim Centrum Kultury oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Gorlicach, zapraszają na koncert solidarności z Ukrainą, który odbędzie się podczas wtorkowej demonstracji!

Dla Ukrainy wspólnie zagrają:

• Zespół LiveD,
  • Zespół Plemię,
  • Orkiestra Dęta z Brunar pod batutą Romana Korbicza,
  • młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach,
  • oraz znani nam wszystkim muzycy: Tomek Kubala, Mirosław Bogoń, Piotr Przyrowski, Rafał Boni Boniśniak.

Podczas koncertu odbędzie się także zbiórka na rzecz ofiar tego konfliktu. Wydarzenie poprowadzi Monika Babula.

Swój sprzeciw wobec agresji na Ukrainę, chcą podkreślić także gospodynie z Uścia Gorlickiego – obok sceny, stanie stoisko Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Uście Gorlickie. Cały dochód ze sprzedaży oferowanych przez nich produktów, zasili cel zbiórki.

Serdecznie zapraszamy!