Komisja artystyczna w składzie:

DOMINIKA TAJAK – grafik

TOMASZ TAJAK – plastyk

JANUSZ ZIĘBA – etnograf

po obejrzeniu 195 prac zgłoszonych na konkurs, w dniu 16 października 2020 roku postanawia przyznać:

 

W KATEGORII PIERWSZEJ / przedszkola /

TRZY RÓWNORZĘDNE MIEJSCA PIERWSZE:

 

  1. MIKOŁAJ ROJEK 6 lat (Przedszkole w Kobylance)
  2. BARTOSZ GÓRSKI 5 lat  (Samorządowe Przedszkole w Szymbarku)
  3. PAULINA CICHOŃ 4 lata (Miejskie Przedszkole nr 5 w Gorlicach)

 

W KATEGORII DRUGIEJ / klasy I-III /

DWA RÓWNORZĘDNE PIERWSZE MIEJSCA :

  1. ALICJA SKOCZYLAS 7 lat (Pracownia Plastyczna GCK)
  2. ZOFIA URBANOWSKA 7 lat (Pracownia Plastyczna GCK)

 

TRZY RÓWNORZĘDNE DRUGIE MIEJSCA :

  1. HANIA BOGDAN 7 lat (Pracownia Plastyczna GCK)
  2. KAJA PIÓRKOWSKA 7 lat (Pracownia Plastyczna GCK)
  3. JEREMI KOSIŃSKI 7 lat (Pracownia Plastyczna GCK)

 

DWA WYRÓŻNIENIA:

1.WERONIKA KRZESZOWSKA (uczennica klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorlicach)

2. LENA ŁUKASZYK (uczennica klasy III Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu)

 

W KATEGORII TRZECIEJ / klasy IV-VI /

DWA RÓWNORZĘDNE PIERWSZE MIEJSCA:

  1. NATALIA KUDŁAWIEC (uczennica Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej)
  2. WIKTOR ŁUKASZYK (uczeń Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łosiu)

 

MIEJSCE DRUGIE:

  1. TOSIA BYLICA 10 lat (Pracownia Plastyczna GCK)

 

DWA WYRÓŻNIENIA:

  1. MILENA OJCZYK 10 lat (Szkoła Podstawowa w Brzanie)
  2. JULITA TUTKO (uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorlicach)

 

W KATEGORII CZWARTEJ

MIEJSCE PIERWSZE:

  1. ALEKSANDRA PISZCZEK (uczennica klasy VIII Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łosiu)

MIEJSCE DRUGIE:

  1. PAULINA PIECHOTA (uczennica Szkoły Podstawowej w Bystrej)

WYRÓŻNIENIE :

  1. ZUZANNA STEC (uczennica Zespołu Szkół w Moszczenicy)

 

 

Jury pragnie serdecznie podziękować Uczestnikom za liczny udział w Konkursie, podkreślając wysoki poziom artystyczny prac, różnorodność zastosowanych technik plastycznych  oraz autorskie pomysły na interpretację obrzędów i tradycji ludowych.

Składamy podziękowania nauczycielom i instruktorom, pod których czujnym okiem powstawały prace nadesłane na konkurs za uwrażliwianie dzieci i młodzieży na piękno folkloru,  wzbudzanie zainteresowania uczniów niematerialnym dziedzictwem kulturowym oraz za budowanie w nich tożsamości i świadomości regionalnej. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

 

 

Laureatów konkursu zapraszamy do odbioru nagród w sekretariacie Gorlickiego Centrum Kultury (ul. Michalusa 4, Gorlice), od 28.10.2020, w godzinach 10:00 do 16:00.

Wystawa prac laureatów konkursu będzie dostępna w formie elektronicznej na stronie www.gck.gorlice.pl od dnia 21.10.2020.

Projekt i wykonanieAgencja Reklamowa TDesign Center - Reklama - Poligrafia - Skład DTP - Strony internetowe
Skip to content