Gorlickie Centrum Kultury we współpracy z Miastem Gorlice zaprasza do udziału w pierwszej edycji Festiwalu im. Piotra Nowaka, który odbędzie się w dniach 30-31 lipca 2022, na gorlickim Rynku.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli.

Festiwal powołany został w celu upamiętnienia postaci gorlickiego muzyka, popularyzowania jego twórczości i muzyki bluesowej i rockowej oraz promocji kultury i dziedzictwa kulturowego miasta Gorlice. Integralną częścią festiwalu jest również Konkurs Wokalny na interpretację wybranego utworu Piotra Nowaka, skierowany do osób w wieku 16-40 lat ( termin zgłoszeń 22 lipca 2022). Szczegóły dotyczące konkursu zamieściliśmy TUTAJ. Koncerty poprowadzi Andrzej Klee.

Festiwalowi towarzyszyć będzie plenerowa wystawa retrospektywna dotycząca postaci Piotra Nowaka, strefa chilloutu i gastro. Wstęp wolny.

30 lipca (sobota)

17:00 Przesłuchania konkursowe

18:30 Billy Goats

20:00 CLAP & TONE – A Tribute to Eric Clapton

31 lipca (niedziela)

17:00 Arek Zawiliński TRIO

18:30 Koncert laureatów konkursu wraz z zespołem Piotr Nowak Band

20:00 Jack Moore & Gary Moore Tribute Band

O artystach:

Billy Goats

Zespół tworzą ludzie od lat związani ze sceną, uczestniczący w wielu różnorodnych projektach muzycznych. W 2011 roku ich drogi spotkały się i powstał zespół, który przyjął nazwę Billy Goats. Muzyka jaką grają oscyluje wokół szeroko rozumianego rocka i bluesa. Znajdziemy tam zarówno mocny puls perkusji, dynamiczne riffy gitarowe, jak również nostalgiczne łkanie harmonijki ustnej czy piękne brzmienie gitary akustycznej. Wszystko to doprawione wokalem, stanowi zwartą i wpadającą w ucho całość.

CLAP & TONE – A Tribute to Eric Clapton

Projekt rzeszowskich muzyków, którego artystycznym zamierzeniem jest uhonorowanie twórczości Erica Claptona. Jego leader – Sebastian Stachurski (gitara, vocal) – od ponad 25 lat, wnikliwie studiuje kompozycje oraz sztukę wokalną i gitarową swojego ukochanego Mistrza. Grupa złożona jest z doświadczonych muzyków, którzy związani są z uznanymi w kraju zespołami bluesowymi i rockowymi, takimi jak: Piotr Nowak Band, Portal Blues, Kłusem z Blusem, Outsider Blues, Spiral. Oprócz Sebastiana Stachurskiego w zespole występują: Wojciech Kwieciński (bas), Przemysław Nycz (perkusja) Maciej Łosiewicz (hammond, piano) Julia Honkisz (wokal), Katarzyna Wnęk (wokal). Repertuar koncertowy zespołu obejmuje cały okres twórczości solowej Erica Claptona, różne odcienie stylistyczne i jego fascynacje – od bluesa, country, reggae, po pop.

Arek Zawiliński TRIO

Zespół powołany, by nadać kompozycjom Arka Zawilińskiego, zwykle granym solowo, nowych przestrzeni. Zespół zagra w składzie: Arek Zawiliński (wokal, gitary), Roman Ziobro (bas), Max Ziobro (perkusja).

Jack Moore&Gary Moore Tribute Band

Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Organizatorzy:

Patroni medialni: