25 stycznia 1919 r. w sali Sokoła odbył się pierwszy bal po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W minioną sobotę (28.09) nawiązaliśmy do tych wydarzeń podczas wyjątkowej Fety u Długosza!
Widzowie w pałacu.
Celebrowaliśmy także dwie ważne daty – w 2024 r. mija dokładnie 170 lat od zapalenia w Gorlicach pierwszej ulicznej lampy naftowej, a także 160. rocznica urodzin Władysława Długosza – pioniera przemysłu naftowego, zasłużonego dla kraju działacza i patrioty.
Zespół grający muzykę retro.
Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu retro przeniosła nas w świat przedwojennego kina. Byliśmy świadkami spektaklu Grupy Locomotora z Krakowa oraz tańca z ogniem teatru ERGO, a dzięki strojom z epoki, każdy mógł poczuć się jak uczestnik międzywojennego balu. To wszystko w pięknym otoczeniu zabytkowego Pałacu Długoszów.
Pokaz na szczudłach.
Każdy chętny do wzięcia udziału w balu mógł pobrać bezpłatną wejściówkę w Pawilonie Historii Miasta.
Grupa teatralne ze spektaklem.
Pokaz grupy ERGO.
Galeria zdjęć poniżej.
Pokaz grupy ERGO.
Wydarzenie organizowane jest w związku z realizacją projektu „Władysław Długosz – człowiek nafty”, dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”.
Pasek z logotypami.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”

Galeria zdjęć TUTAJ