W niedzielę 16 maja 2021 roku na gorlickim rynku wystąpił Teatr Migro w ramach programu Wędrowanie/Migrowanie.
Teatr Migro został założony w Krakowie w 2019 roku. Głównym założeniem grupy są spektakle i widowiska plenerowe.

Jako pierwszy spektakl „DROM – ścieżkami Romów”- ilustrujący historie i wędrówkę Romów. Teatr bez słów lecz z energiczną muzyką Romską aż po melancholijne brzmienia.
Zaraz po spektaklu, aktorzy zaprosili widzów do wspólnej nauki tańca weselnego, który był przedstawiany w spektaklu. Ten żywiołowy tanieć z podstawowymi krokami był w stanie opanować każdy uczestnik.
Zakończeniem całego wydarzenia był kameralny spektakl „Ławka” – ukazujący z przymrużeniem oka codzienność. Spotkanie dwóch obcych dla siebie osób, które prowadzą „walkę” o lepsze miejsce w pociągu, ciekawszy widok z okna, konkurencyjny stolik w restauracji…

Zapraszamy do fotorelacji: