23 listopada br. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbył się 42. Jesiennego Gorlickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jednego Wiersza  kategorii IV – młodzież szkół podstawowych, klasy VII-VIII.

Po wysłuchaniu 11 prezentacji, komisja artystyczna w składzie:

1. Dorota Zagórska – polonistka
  2. Małgorzata Szymańska – starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach
  3. Beata Mituś – starszy kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach

postanowiła przyznać:

• I miejsce dla  Franciszka Zabielnego ze Szkoły Podstawowej w Bobowej
  • II miejsce dla Emilii Majcher z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach
  • II miejsce dla  Jana Kruczka ze Szkoły Podstawowej w Bobowej

Ponadto wyróżnić:

• Zofię Kolarzyk z z Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach
  • Maję Święs z z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach

Wszystkie osoby biorące udział w Konkursie otrzymały dyplomy pamiątkowe, osoby nagrodzone i wyróżnione nagrody książkowe.

Organizator konkursu wraz z Komisją oceniającą składają serdeczne podziękowania nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów biorących udział w Konkursie oraz docenia wysoki poziom artystyczny wykonawców.

Organizatorzy składają również podziękowania dla sponsorów za ufundowanie nagród: Urzędowi Miejskiemu w Gorlicach, Starostwu Powiatowemu w Gorlicach.