22 listopada br. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbył się 42. Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza w kategorii III – młodzieży szkół podstawowych – klas IV-V.

Po wysłuchaniu 29 prezentacji, komisja artystyczna w składzie:

1. Dorota Zagórska – polonista
  2. Małgorzata Szymańska – starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach
  3. Agnieszka Labut-Biel – starszy kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach

postanowiła przyznać:

• I miejsce dla Mileny Mężyk z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach
  • I miejsce dla Nikodema Mruka z Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach
  • I miejsce dla Michała Piecucha z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach
  • II miejsce dla Kaliny Wszołek z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach
  • II miejsce dla Ksawerego Tutro z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach
  • II miejsce dla Mai Pieniążek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysowej Zdroju
  • III miejsce dla Samuela Piszczka z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach

ponadto wyróżnić:

• Julię Kareł z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łosiu
  • Lilianę Rybę ze Szkoły Podstawowej w Bystrej

Wszystkie osoby biorące udział w Konkursie otrzymują dyplomy pamiątkowe, osoby nagrodzone i wyróżnione nagrody książkowe.

Organizator konkursu wraz z Komisją oceniającą składają serdeczne podziękowania nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów biorących udział w Konkursie oraz docenia wysoki poziom artystyczny wykonawców.

Organizatorzy składają również podziękowania dla sponsorów za ufundowanie nagród: Urzędowi Miejskiemu w Gorlicach, Starostwu Powiatowemu w Gorlicach.