To już  23 raz Gorlickie Centrum Kultury gościło artystów i fanów muzyki elektronicznej oraz elektroakustycznej.
Powitania gości oraz uroczystego otwarcia festiwalu dokonali: Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic, Janusz Zięba – Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury oraz Tadeusz Łuczejko – Dyrektor Artystyczny Ambient Festival.

Tegoroczną edycję imprezy poprowadził Tadeusz Łuczejko.
Imprezie towarzyszyła giełda płyt/ CD i Vinyle.

Pierwszy dzień festiwalu swoim koncertem zainaugurował Grzegorz Bojanek. Jako twórca konsekwentnie realizuje zamysł wprowadzania brzmień eksperymentalnych i elektroakustycznych do swoich kompozycji, które są połączeniem nowoczesnej melodyki, ambientu jak i noisu.

Jaki drugi na scenie zaprezentował się Piotr Michałowski aka Nmls – producent i muzyk realizujący się w pełnych melodyki i bitu nowoczesnych elektronicznych produkcjach. Wyróżnia go styl, na który składają się zarówno charakterystyczna rytmika jak i melodia, którą rozpoznacie słuchając produkcji Nmls.

Następnie na scenie wystąpił Bionulor czyli Sebastian Banaszczyk działający w przestrzeni elektronicznej muzyki eksperymentalnej według własnej metody twórczej nazwanej „100% sound recycling”. Każdy utwór powstaje na bazie obróbki tylko jednej dźwiękowej próbki pochodzącej ze specjalnie dobranego materiału źródłowego, bez użycia żadnych dodatkowych dźwięków czy instrumentów.

Zwieńczeniem wieczoru był koncert duetu Jachna/Staniecki. Wojciech Jachna trębacz i improwizator. Maciej Staniecki producent muzyczny, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej.