To była niezwykła premiera!

Pod wieloma względami wyjątkowy czas ostatnich miesięcy nie ułatwiał prac nad spektaklem „Chory z urojenia” w wykonaniu Grupy Teatralnej Otwarte Drzwi i reżyserii Tomasza Tajaka (link-o spektaklu). Ze względu na pandemię, zespół był zmuszony kilkakrotnie przesuwać premierę, jednak wszystkie te trudności poszły w niepamięć w momencie, gdy zgromadzeni w sali teatralnej widzowie nagrodzili obfitymi owacjami premierowy występ.

Aktorzy z niezwykłym zaangażowaniem i entuzjazmem odegrali  klasyczną komedię Moliera, znaną już pewnie niektórym widzom, lecz w wykonaniu „Otwartych Drzwi” – wyjątkową. Dodatkowe postacie i wątki niezwykle trafnie  zaistniały w określonych momentach sztuki, co spotęgowało żartobliwy wydźwięk wielu scen.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż zespół składający się z aktorów w wieku od 7  do 82 roku życia po raz kolejny pokazał, że na realizowanie pasji zawsze jest czas i różnice pokoleniowe nie są przeszkodą, lecz elementem ubogacającym wspólną pracę.

Po spektaklu widzowie mieli okazję sfotografować się razem z ulubionymi aktorami w specjalnie na tę okazję zaaranżowanej scenerii. W holu na parterze podziwiać można było wystawę fotografii autorstwa Natalii Pacany-Roman, przedstawiających ucharakteryzowaną obsadę „Chorego z urojenia”.

Spektakl zagrany zostanie również 2 października 2021, o godzinie 17:00, w Gorlickim Centrum Kultury.

Obsada:

ANDRZEJ STASZYŃSKI – Argan, Chory z urojenia