XXVI POETYCKO MUZYCZNA BITWA POD GORLICAMI - artyści na scenie Gorlickiego Centrum Kultury

Już po raz 26 Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprosiło Państwa na Poetycko Muzyczną Bitwę Pod Gorlicami, która odbyła się 12 grudnia 2021 roku w Gorlickim Centrum Kultury.

W tegorocznej imprezie wzięły udział dwa zespoły, które ściśle powiązane są z Powiatem Gorlickim.
W składzie pierwszej formacji wystąpiła Monika Bubniak, rodowita gorliczanka, która wraz z Przemysławem Książkiem zaprezentowała na scenie projekt muzyczny łączący muzykę elektroniczna z wierszami Bolesława Leśmiana.

Kolejną atrakcją wieczoru był autorski projekt muzyczny łemka Mirosława Bogonia – LemJazz. Publiczność doświadczyć mogła osobistej i nowatorskiej próby szukania w wybranych pieśniach łemkowskich i ukraińskich elementów jazzu. Intrygujące aranżacje wprowadziły słuchaczy w fascynujący świat dźwięków tworzonych przez wybitnych artystów: Natalii Górki-wokal, Piotra Przyrowskiego- gitary, Tomasza Kubali- gitara basowa , Rafała Boniśniaka- perkusja i Mirosława Bogonia- fortepian, inst. klawiszowe. To także hołd dla doświadczeń muzycznych, z którymi spotkał się autor projektu w dzieciństwie, a więc śpiewu babci, mamy i taty.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej 🙂