Wakacyjny lipiec właśnie się zakończył.
Podczas tegorocznej Akcji Lato 2021 przeprowadziliśmy warsztaty plastyczne, ceramiczne, baletowe, zajęcia teatralne oraz taneczne.
Kogiel – mogiel artystyczny był bardzo pracowitym czasem. Warsztaty plastyczne oferowane w tym roku przez Gorlickie Centrum Kultury inspirowane były malarstwem Wojciecha Brewki. Uczestnicy zajęć plastycznych kreowali zwierzęta w formie płaskiej jak i przestrzennej.
Warsztaty teatralne grupy „Otwarte drzwi” intensywnie pracowali nad spektaklem ” Chory z urojenia” natomiast grupa dziecięca opracowywała scenariusz „Felicja Kalicja – fochy i achy”. Premiery będziemy mogli zobaczyć już niebawem.
Również Szkoła Baletowa „Puenta” zaprosiła małe baletnice na zajęcia wakacyjne. Dzieci wirowały na paluszkach w rytm najpiękniejszych utworów muzycznych.
W pracowni ceramicznej dorośli oraz dzieci doskonalili swoje umiejętności pracy z gliną opanowując przy tym obsługę koła garncarskiego, formowania masy w pożądane kształty, wypalania, szkliwienia i zdobienia.
Odbyły się także warsztaty taneczne, które były cyklem spotkań „Kto ty jesteś? – Pogórzanin”. Dzieci poznawały tańce pogórzańskie, narodowe oraz omówiona była również tematyka strojów, muzyki i scenariusza końcowego występu.
Młodzież z Teatru Eksperymentalnego ERGO przygotowywali się do kolejnego spektaklu. Doskonali umiejętności akrobatyczne połączone z elementami baletu i tańca nowoczesnego wnosząc do układów wiele unikalnych koncepcji.

Intensywna połowa wakacji zakończona, a przed nami sierpień, który będzie równie ciekawy i obfitujący w różnorodne zajęcia i warsztaty. Zapraszamy!