baner

Dnia 15 lutego 2022 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbył się VII Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej. Organizatorem konkursu była Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP, a współorganizatorami byli: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu, Szkoła Muzyczna I st. w Bobowej, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, Stowarzyszenie ,,Nasze Miasto” w Gorlicach oraz Tomasz Płatek Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Gorlickiego.

Patronat Honorowy nad konkursem objęła Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbieta Witek.

Wyniki VII Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej

Występy artystów oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

Natalia Zabrzeska-Borowiec – solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu

Wacław Wacławiak – solista Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu

Piotr Milczanowski – przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział w Krakowie

Henryk Rąpała – dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach

Janusz Zięba – dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury

Robert Gryzik – dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bobowej

Wszyscy biorący udział w konkursie wykonali wylosowane dwie zwrotki z sześciu obowiązkowych utworów przewidzianych w regulaminie oraz wybrany przez siebie utwór dowolny o tematyce patriotycznej.

Prezentujemy wyniki 7 Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej

W kategorii soliści, uczniowie szkoły podstawowej klas V-VIII:

I miejsce – Wiktoria Ziobrowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mszance

II miejsca – nie przyznano

III miejsce – Julia Białkowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

III miejsce – Oliwia Dobosz ze Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Maciejowej

Wyróżnienia otrzymali:

Kinga Nosal ze Szkoły Podstawowej w Jankowej

Anastazja Pałka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie – za wykonanie utworu dowolnego

Hanna Stefanowicz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Świdniku – za wykonanie utworu dowolnego

W kategorii soliści, uczniowie szkoły podstawowej klas I-IV:

I miejsce – Teresa Kutek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

I miejsce – Natalia Krok ze Szkoły Podstawowej w Koniuszowej

II miejsce – Piotr Duda ze Szkoły Podstawowej w Kobylance

III miejsce – Julia Klimek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

W kategorii soliści, uczniowie szkół ponadpodstawowych

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Kinga Iwan z Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Nowym Sączu

II miejsce – Natalia Gogola z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu

W kategorii zespoły

I miejsce – Zespół „Książkiewicz Family” ze Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej

II miejsce – Zespół „Mali partyzanci” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

III miejscenie przyznano

Wyróżnienie otrzymał:

Zespół „Ich trzech” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance

Wybrani laureaci wystąpią z Orkiestrą Reprezentacyjną Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu podczas uroczystego koncertu odbywającego się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Gorlickim Centrum Kultury w niedzielę 27 lutego 2022 roku.

Z laureatami, którzy wystąpią podczas koncertu Organizatorzy będą kontaktować się indywidualnie.

Nagrodą we wszystkich grupach wiekowych w kategorii solistów dla zdobywców I miejsc jest wyjazd wraz z opiekunem na dwudniową wycieczkę do Warszawy, a laureaci miejsca II i III otrzymają nagrody książkowe. Nagrodą w kategorii zespołów dla zdobywców I miejsc jest zaproszenie wraz z opiekunem do Stadniny Koni Huculskich ,,Gładyszów” w Regietowie, w uzgodnionym terminie, na zwiedzanie Stadniny Koni Huculskich, wycieczkę bryczkami i ognisko.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie i piękne wystąpienia. Dziękujemy także Rodzicom i Opiekunom za ogromny wkład pracy włożony w profesjonalne przygotowanie uczniów. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej.