Zakończyliśmy cykl warsztatów rękodzielniczych w ramach zadania „Pogórzanie – bartwy tradycji”. Warsztaty były przeprowadzone przez twórców ludowych w obrębie czterech zagadnień: tworzenia kwiatów z bibuły, tradycyjnych pająków, wycinanek oraz drewnianych ptaszków. Już wkrótce można będzie zobaczyć ozdoby stanowiące elementy scenografii spektaklu „Pogórzańskie impresje”.

Warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły – instruktor prowadzący Dorota Pacana

Warsztaty tworzenia tradycyjnych pająków – instruktor prowadzący Agnieszka Barszcz-Bylica

Warsztaty tradycyjnych wycinanek – instruktor prowadzący Agnieszka Barszcz-Bylica

Warsztaty malowania drewnianych ptaszków – instruktor prowadzący Magdalena Prokop

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023”.